A pályázat háttere
A KEHOP-5.4.1 Szemléletformálási programok című felhívást a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) keretében a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Programok Irányító Hatósága (IH) hirdette meg, a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program éves fejlesztési keretének megállapításáról szóló 1084/2016. (II. 29.) Korm. határozat alapján.
A pályázat tárgya és célja
A felhívás célja az energiatudatos gondolkodás és a kapcsolódó viselkedésminták és szokások elterjesztése. A konkrét cél, hogy a lakosság szélesebb körben megismerhesse az energiatakarékossági, energiahatékonysági, megújuló és alternatív energiahasznosítási megoldásokat, lehetőségeket, illetve változzanak a lakosok ezekkel kapcsolatos fogyasztói és társadalmi beállítódásai. A fogyasztói és társadalmi attitűdváltás a környezetbarát és energiatudatos fogyasztói döntések számának növekedését (pl. felelős termékválasztás stb.) eredményezi, illetve az ezeket segítő gazdasági-társadalmi struktúraváltást támogatja. Az információs, szemléletformáló programsorozatokkal, kampányokkal, képzésekkel, közösségi együttműködések megvalósításával a felhívás hozzájárul a kompetens és felelős magatartás elterjedéséhez, az energiatudatos életmód értékeinek és eszközeinek széleskörű elterjesztéséhez, valamint a kapcsolódó nem formális tanulási helyzetek ösztönzéséhez és végső soron a megújuló energia-felhasználás növekedéséhez és az energiafelhasználás csökkentéséhez.
A projekt azonosító száma: KEHOP-5.4.1-16-2016-00183
A kedvezményezett neve: Csaroda Község Önkormányzata
A szerződött támogatás összege: 4 610 000 Forint
A támogatás mértéke (%-ban): 100%
A projekt megvalósítója: Csaroda Község Önkormányzata
Megvalósítási helyszín:Csaroda és Tákos
A pályázat címe: „Élj Energiatudatosan”
A projekt megvalósítás időszaka: 2019.08.01-2020.12.08.
Tevékenységek bemutatása:
Helyi akció az óvodában és iskolában, falunaphoz és földnaphoz kapcsolódó rendezvények megszervezése, lebonyolítása, illetve az ezeken való kreatív foglalkozások. Villámakciók 12 alkalommal, Energetikai kiadvány létrehozása, Workshop megszervezése, marketing tevékenységek vonatkozásában újság, illetve rádióhirdetés, valamint tanulmányút a mátrai erőműbe.